Agjencia Zhurnal.mk.

Haradinaj: Rezultatet thonë që kemi fituar gjashtë komuna

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë konferencës për medie ka thënë se sipas rezultateve të tyre, AAK-ja ka fituar gjashtë komuna.

Haradinaj tha se të paktën në Istog do të jenë në balotazh.

“AAK-ja në këto zgjedhje ka synuar rezultat më të mirë. Rezulatatet tona thonë se kemi fituar gjashtë komuna, në Gjakovë, Suharekë, Rahovec, Klinë, Deçan e Junik. Shkojmë në balotazh të paktën në Itog. Është vërejtur rritje e votave në Pejë, Prishtinë e Podujevë. Kjo është fitore e pritshme për ne”, tha Haradinaj.

Haradinaj tha se Kosova ka kaluar edhe një provim të demokracisë, pasi janë mbajtur zgjedhje të lira e demokratike.

“Kosova sot  e ka kaluar edhe një provim tjetër të demokracisë. Ka mbajtur zgjedhje të lira dhe demokratike të një standardi të lartë të atyre euroatlantike. I uroj të gjithë që ishin pjesë e këtij procesi”, tha Haradinaj.

Related posts

Sulmet terroriste në veri, Policia ekspozon arsenalin e armëve të zjarrit të sekuestruara

D V

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t’i dorëzojë ata

D V

Trajkoviq: Kam informacione se janë vrarë më shumë se tre serbë, dikush negocioi për ta nxjerrë atë grup nga Kosova

D V
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!