Agjencia Zhurnal.mk.

Haradinaj: më 11 shtator 2001 u sulmuan vlerat e demokracisë në SHBA

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në New York.

 

Haradinaj thotë se populli dhe shteti i Kosovës janë përjetë mirënjohës ndaj Amerikës për ndihmën e tyre në çdo epokë të historisë.

“Kosova kujton!

Me 11 shtator 2001 në New York u sulmuan vlerat e demokracisë, u sulmua bota e lirë.

Bashkëndjejmë me familjet që humbën të afërmit e tyre në këtë tragjedi, me kombin dhe shtetin amerikan.

Populli dhe shteti i Kosovës, janë përjetë mirënjohës ndaj Amerikës për ndihmën e tyre në çdo epokë të historisë sonë.

Ishim dhe do të jemi përherë krah Amerikës, për demokraci dhe paqe në botë”. 

Kosova kujton! Me 11 shtator 2001 në New York u sulmuan vlerat e demokracisë, u sulmua bota e lirë.Bashkëndjejmë me…

Posted by Ramush Haradinaj on Saturday, September 11, 2021

Related posts

Një viktimë dhe tre të infektuar me koronavirus në Kosovë

D V

Aksidenti tragjik në Bullgari, liderët e partive politike në Kosovë shprehin ngushëllime për viktimat

D V

Limaj: Hetimet ndaj meje si ministër kishin për qëllim shkatërrimin e autoritetit tim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More