Agjencia Zhurnal.mk.

Haradinaj i trishtuar nga vrasja e tre personave në Gllogjan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se është trishtuar nga sulmi kriminal që ndodhi në Gllogjan, ku humbën jetën tre persona, prej të cilëve dy nxënës.

“Bashkëndjejmë me familjarët e të vrarëve, duke u lutur për durim dhe forcë, në këto momente të rënda për të gjithë ne”, ka shkruar Haradianj, në Facebook.

Ai më këtë rast ja falënderuar kryetarin e Deçanit Bashkim Ramosaj, Policinë, Prokurorinë dhe ekipet mjekësore emergjente për punën e tyre.

“Apeloj që organet e rendit sa më parë, të zbulojnë e të kapin autorin e këtij veprimi të ulët kriminal dhe i njëjti të sillet para drejtësisë”, ka shkruar Haradinaj.

Related posts

Veteranët paralajmërojnë sërish protesta para Kuvendit

Xh M

Nesër në Kosovë, temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë

D V

Kurti takon ambasadorët e vendeve të QUINT-it: Kosova e angazhuar për dialog parimor dhe të balancuar me Serbinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More