Agjencia Zhurnal.mk.

Haradinaj dyshon se aksioni i sotëm i policisë në veri është bërë për fushatë, kërkon sqarim nga Qeveria

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e sotme në veri të vendit, ku si rezultat i një aksioni kundër kontrabandës u lënduan 6 pjesëtarë të policisë.

 

Haradinaj përmes një reagimi në Facebook, ka shkruar se askush nuk ka të drejtë të ngre dorë ndaj policit të Kosovës.

Ai ka kërkuar burgosjen e huliganëve dhe banditëve. Kreu i AAK-së më tej ka ngritur dyshime se operacioni i sotëm i policisë është kryer për efekte elektorale nga ana e Qeverisë.

“Ne duam të besojmë që aksionet e sotme, të kenë qenë pjesë e planit të rregullt operativ të policisë në ndjekje të krimit. Nëse është e mundshme duhet të hiqet çdo dilemë, se këto aksione mund të jenë kryer për efekte elektorale”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë:

Askush nuk ka të drejtë të ngre dorë ndaj policit të Kosovës. Huliganët dhe banditët duhet të burgosën dhe shteti duhet të jetë i pakompromis ndaj tyre. Secili që sulmon policinë e Kosovës dhe e prish rendin publik, duhet ta marrë dënimin e merituar.
Ne duam të besojmë që aksionet e sotme, të kenë qenë pjesë e planit të rregullt operativ të policisë në ndjekje të krimit. Veç se qeveria e ka për detyrë ta sqarojë edhe opinionin publik edhe veten, për përzgjedhjen e momentit kohor për kryerjen e këtyre operacioneve.
Nëse është e mundshme duhet të hiqet çdo dilemë, se këto aksione mund të jenë kryer për efekte elektorale.
Në mbështetje të Policisë së Kosovës.

Askush nuk ka të drejtë të ngre dorë ndaj policit të Kosovës. Huliganët dhe banditët duhet të burgosën dhe shteti duhet…

Posted by Ramush Haradinaj on Wednesday, October 13, 2021

Related posts

Vajza nga Likova kandidate e VV-së në Kosovë

D V

Mbi 300 raste aktive me Kovid-19 në Kosovë

N E

Humbin jetën katër persona nga coronavirusi në Kosovë, konfirmohen 56 raste të reja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More