Agjencia Zhurnal.mk.

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit 2009 që të përfitojnë nga Shtesat për Fëmijë.

Aplikimi mund të bëhet KËTU.

Këtë vit kanë nisur të shpërndahen shtesat për fëmijët në Kosovë. Fëmijët deri në moshën 2-vjeçare përfitojnë nga 10 euro në muaj, ndërkaq fëmijë deri në dy vjeç përfitojnë nga 20 euro në muaj.

Related posts

Gjejnë para në rrugë, por 11 dhe 12 vjeçari i dorëzojnë ato në polici

Xh M

Kuvendi i Kosovës miraton tri projektligje në sektorin e drejtësisë

D V

Hoti flet pasi u emërua nga Kurti kryesues i Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur: Nuk e konsideroj pozitë pune, por obligim moral

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More