Agjencia Zhurnal.mk.

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick thuhet se mund të kërkojë të nënshkruajë me dy yje të Manchester United nëse bëhet trajner i Barcelonës në verë.

Xavi Hernandez ka njoftuar se do të largohet nga Blaugrana në fund të sezonit. Prandaj, klubi është në kërkim të një trajneri të ri dhe ka qenë i lidhur shumë me ish-trajnerin e Bayern Munich dhe Gjermanisë, Flick.

Sipas The Peoples Person, klubi është shumë i interesuar për nënshkrimin e gjermanit, i cili gjithashtu është i prirur për t’u bashkuar me ta. Dy palët janë në bisedime dhe së shpejti mund të arrihet një marrëveshje.

Nëse Flick merr drejtimin e Barcelonës, ai i ka sytë te dy të diplomuar në akademinë e Manchester United si nënshkrime të verës. Ata janë sulmuesi Mason Greenwood dhe mesfushori Kobbie Mainoo.

Greenwood depërtoi akademinë e klubit dhe bëri 129 paraqitje për “Djajtë e Kuq”. Megjithatë, ai u pezullua pas akuzave të supozuara për ngacmim. Ndërsa akuzuesi përfundimisht hoqi akuzat, sulmuesi u dërgua në huazim te Getafe verën e kaluar.

22-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe ka dhënë pesë asistime në 25 ndeshje në të gjitha garat për skuadrën spanjolle. Pronari i ri minoritar i Manchester United, Sir Jim Ratcliffe, tha së fundmi se ata do të vlerësojnë situatën e Greenwood përsëri gjatë verës. Megjithatë, ka të ngjarë që sulmuesi të largohet si lojtar i lirë.

Sipas mediumit, Flick është gjithashtu i interesuar të sjellë Kobbie Mainoo në Barcelonë. Mesfushori mbrojtës 18-vjeçar ka impresionuar në 16 paraqitjet e tij për të parët këtë sezon duke shënuar gjithashtu dy gola.

Kontrata e tij me Djajtë e Kuq skadon në vitin 2027 dhe klubi ka të ngjarë ta mbajë atë në verë. 

Related posts

Boksieri shqiptar nga Shkupi arriti dy fitore kundër bokserit nga Serbia

Xh M

​Zidane po i rikthehet punës së trajnerit

Xh M

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky