Agjencia Zhurnal.mk.

Hamilton po ndihmohet nga ekipi i ‘spiunëve’ të Mercedesit në garën me Max Verstappen

Ndërkohë që gara për titullin e Formula 1 po nxehet gjithnjë e më shumë, Lewis Hamilton po e shfrytëzon gjithë ndihmën e mundshme që mund ta marrë, madje edhe përmes ‘spiunëve’ të ekipit të Mercedesit.

 

Britaniku është në garë me pilotin e Red Bullit, Max Verstappen, për titullin e kampionit të botës për edicionin e sivjetmë.

Një artikull i The Sun bën të ditur se kampioni i shtatëfishtë kanë një ekip prej 10 studentësh që e monitorojnë ekipin kundërshtar duke u inkuadruar edhe në radio-komunikimet dhe përcjellin gjithë video-xhirimet për të marrë sa më shumë informacion.

(Foto: Instagram/lewishamilton)

Ky avantazh shtesë mund të jetë i rëndësishëm në garën e sivjetme për titull, ndërkohë që Hamilton është në një territor të panjohur duke e ndjekur liderin Verstappen kur kanë mbetur edhe pesë gara deri në fund.

Ekipi i ‘spiunëve’ të Mercedesit janë duke bërë gjithçka për t’i ndihmuar pilotit të tyre, në mënyrë që në fund ta mbyllë edicionin në vend të parë.

Ndryshe, Verstappen është lider në edicionin e tanishëm me 287.5 pikë, derisa Hamilton ka 275.5 pikë.

(Foto: Instagram/lewishamilton)

Related posts

Nga mrekullia e Eriksenit deri te ‘it’s coming Rome’ – Euro 2020 e përmbledhur në gjashtë histori

D V

Bayern Munich vazhdon ecurinë perfekte, mposht Dinamo Kievin si mysafir

D V

Ansu Fati u rikthye pas mungesës 10 mujore, i mjaftuan 10 minuta për të shënuar duke e nderuar fanellën me numrin 10

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More