Agjencia Zhurnal.mk.

Halili: “Ballkani i Hapur” nuk është punë produktive

Shkup, 16 shtator – Është normale që secili vend të kujdeset për interesat e veta dhe të ndërtojë politikën e vet, tha Muhamed Halili, Kryetari i Shoqatës së Këshillit të Ambasadorëve të Politikave të Jashtme dhe Ndërkombëtare, në “24 Analiza” në lidhje me refuzimin e idesë së një “Ballkani i Hapur” nga Kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

 

“Ballkani i Hapur nuk është një gjë e mirë dhe nuk është një gjë produktive.

Është një mundësi për Vuçiq. Të dalë si ithtarë i idesë në të gjitha fushat e jetës. Kjo ide është më shumë për botën serbe sesa për atë jugosllave”, thotë Halili.

Related posts

Bajden: Zgjerimi i BE-ës të vazhdojë dhe ta përfshijë edhe Maqedoninë e Veriut

D V

OET: Masat e reja vështirësojnë qëndrimin e qytetarëve jashtë vendit

Redaksia

Në 15 përfaqësi konsulare do të jepen pasaporta për mërgimtarët

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More