Agjencia Zhurnal.mk.

Hakimi rrugës për te PSG

Achraf Hakimi është rrugës për të nënshkruar kontratën me Paris Saint-Germain.

 

Mbrojtësi maroken po largohet nga Interi, që aktualisht po kalon nëpër një krizë financiare.

Gazetari Fabrizio Romano ka publikuar një foto të Hakimit në aeroplan me agjentin e tij.

Sipas tij, marrëveshja mes të dyja palëve është arritur dhe kontrata do të firmoset deri në vitin 2026.

Nesër (e marte) pritet që Hakimi të prezantohet zyrtarisht te klubi nga Ligue 1, derisa shuma e transferimit besohet të jetë në 70 milionë euro.

Në ditët në vazhdim pritet te PSG të kalojë edhe Sergio Ramos si lojtar i lirë.

Related posts

Giroud: Ibrahimovici është shembull për të rinjtë

D V

Tri mënyrat se si mund të luajë Man Utd me Cristiano Ronaldon këtë sezon

D V

Ramadani: Ky barazim ka shijen e humbjes, duhet marrim përgjegjësi dhe të vazhdojmë përpara

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More