Agjencia Zhurnal.mk.

Haaland e ka të qartë në kokë klubin e ri, Real Madridi opsioni primar

Real Madridi mund t’i ketë sytë nga Kylian Mbappe, por ka një tjetër superyll të interesuar për një lëvizje në kryeqytetin spanjoll.

 

Mbappe ishte subjekt i një numri ofertash nga Los Blancos gjatë verës që nuk u pranuan nga PSG, ndërsa kontrata e tij skadon verën e ardhshme.

Por ndërkohë, ka dalë një raport që pretendon se superylli i Borussia Dortmundit, Haaland, i cili shpesh matet me Mbappen, thuhet se ka vendosur për destinacionin e tij të preferuar.

Haaland ka qenë i lidhur me një numër klubesh përpara një largimi të pritshëm nga Dortmundi sezonin e ardhshëm, dhe sipas Goal, nëse ai largohet, zgjedhja e tij e parë do të ishte Real Madrid.

Me 49 gola në 49 ndeshje në Bundesligë për Dortmundin, 21-vjeçari është një ardhmëri shumë tërheqëse për disa klube.

Edhe pse norvegjezi e do Realin, duket se për Los Blancos emri i Mbappe mbetet opsioni kryesor i Real Madridit, dhe kjo nuk do të ndryshojë ndërsa ekziston mundësia për të nënshkruar me yllin e PSG-së falas. 

Related posts

E nisin ndaj Rusisë dhe e mbyllin ndaj Islandës në ‘Air Albania Stadium’, orari i plotë i Shqipërisë në Ligën e Kombeve

D V

Ndeshje spektakolare në Copa America, Kolumbia fiton vendin e tretë

D V

Asnjëherë mos u ngatërroni me Zlatanin: Ibra ka goditur me shuplakë bashkëlojtarin që e kishte puthur në buzë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More