Agjencia Zhurnal.mk.

Haaland dhe partnerja e tij, Isabel Johansen morën vëmendje në festën e Manchester Cityt me pizhame blu

Erling Haaland dhe e dashura e tij, Isabel Johansen, u shfaqën të veshur me pizhama teksa po festonin fitoren e Manchester Cityt për titullin e tretë në Premier Ligë.

City u shpall kampion të shtunën pas fitores 1-0 të Nottingham Forest ndaj Arsenalit, por iu desh të priste 24 orë derisa të mund të festonte siç duhet pasi mposhti Chelsean të dielën.

Pasi mposhtën ‘Blutë’ 1-0 dhe ngritën trofeun në stadiumin Etihad, lojtarët së bashku me partneret e tyre u nisën drejt klubit MNKY HSE për të festuar deri në orët e para.

Foto: Eamonn

Haaland dhe Johansen u dalluan nga turma me pizhame të ngjashme, me norvegjezin duke buzëqeshur para kamerave pas një fushate mahnitëse që e ka parë atë të shënojë 36 gola në ligë për të thyer rekordin për numrin e golave të shënuar në një sezon të vetëm në Premier Ligë.

Babai i Haaland, Alf-Inge, u bashkua me djalin e tij dhe veshi një këmishë gjithashtu blu, por vendosi të mos kopjonte trendin e veshjes së pizhameve.

Foto: Eamonn

Kapiteni i klubit, Ilkay Gundogan, mori pjesë po ashtu në festë bashkë me gruan e tij, Sara Arfaoui.

Kontrata e Gundogan me Cityn do të skadojë muajin e ardhshëm, por ai thuhet se do të refuzojë interesimin nga Barcelona për të nënshkruar një marrëveshje të re me klubin.

Foto: Eamonn

Në event të pranishëm ishin edhe disa lojtarë të tjerë, përfshirë Kevin De Bruyne me gruan e tij, Michele Lacroix.

Phil Foden dhe e dashura e tij, Rebecca Cooke, nga ana tjetër pozuan para kamerave vetëm disa orë pasi sulmuesi kishte fituar titullin e tij të pestë në moshën 22-vjeçare.

Related posts

Si u lëndua Ganiu në Big Brother, a ndodhi incidenti pas problemit teknik?

D V

“Pse ke pranuar të flesh me Ganinë kur je e martuar”, Linda Halimi i përgjigjet pyetjes së sikletshme në BBVK

D V

Ciara shfaqi me krenari barkun shtatzënë të zbukuruar me copa folie

D V