Agjencia Zhurnal.mk.

Guvernatori Synegubov: Dy të vrarë nga bombardimet ruse në Kharkiv

Guvernatori, Oleg Synegubov ka thënë se dy ukrainas janë vrarë si rezultat i bombardimeve ruse në rajonin e Kharkivit.

Synegubov tha se forcat ruse goditën një kafene në fshatin Podola, ku dy persona u vranë menjëherë dhe një tjetër u plagos.

Ndryshe, raportohet se forcat ruse kanë shtuar përpjekjet sulmuese në Kharkiv gjatë javëve të fundit.

Related posts

Pesë gazetarë u qëlluan dhe u plagosën brenda një dite në Meksikë

Xh M

Estonia thotë se është e gatshme ta mbyllë kufirin me Rusinë

Xh M

Mungon në mbledhjen e OKB-së, SHBA i refuzoi vizën ministrit të Jashtëm iranian

Xh M