Agjencia Zhurnal.mk.

Guterres takohet me Zelenskyn: Në Ukrainë pashë shkelje të të drejtave të njeriut

“Në Ukrainë kam parë shkelje të të drejtave të njeriut”, tha Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, pas vizitës së sotme në Ukrainë në vendet ku u kryen krime kundër civilëve.

‘Unë besoj se liderët e mëdhenj botërorë duhet të vijnë në Ukrainë. I jam shumë mirënjohës Sekretarit të Përgjithshëm që erdhi’, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky.

Sot kaluam shumë kohë duke diskutuar se si OKB-ja mund të kontribuojë në zhbllokimin e situatës në Azovstal dhe besoj se në fund do të kemi një rezultat pozitiv’- u shpreh Zelensky.

Related posts

Afrika Lindore po përballet me krizën më të keqe të ushqimit në vitet e fundit

Xh M

“Xiaomi” do të prodhojë masivisht makina elektrike në gjysmën e parë të vitit 2024

Z.H

Zelensky përjashton bisedimet nëse Rusia mban referendume në zonat e pushtuara

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More