Agjencia Zhurnal.mk.

Guardiola shpallet trajneri i muajit, për herë të 10-të që kur mori drejtimin e City – Arnold lojtari i muajit

Premier League ka ndarë çmimet për më të mirët e muajit.

 

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, është shpallur trajneri më i mirë i muajit në Premier League, përcjell lajmi.net.

Guardiola arrin këtë gjë për herë të 10-të që kur është në krye të stolit të ‘Citizens’, dhe kështu vetëm Ferguson dhe Wenger e kanë fituar më shumë sesa ai këtë çmim.

Në anën tjetër, lojtari i Liverpool, Trent Alexander Arnold është lojtari më i mirë i muajit.

City dhe Liverpool kishin një ecuri shumë të mirë gjatë muajit të kaluar dhe kjo ndihmoi dyshen për të koleksionuar edhe çmimet individuale.

Çmimet janë ndarë për muajin nëntor.

Related posts

Zbulohen detajet e kontratës që Antoine Griezmann kishte me Barcelonën

D V

Ndeshja nuk rifilloi, presidenti i Lyonit sulmon drejtuesit e Marseilles

D V

‘Unë jam Hakani, unë jam Interi’ – Calhanoglu e bart në rrjetet sociale ‘duelin’ me Milanin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More