Agjencia Zhurnal.mk.

Guardiola: Çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Manchester City dhe Tottenham barazuan 3-3 në derbin e xhiros së 17-të të Ligës Premier. Golashënues për Manchester Cityn ishin Phil Foden, Jack Grealish dhe Heung-Min Son (auto-gol). Njërin nga golat e shënoi Son për Tottenhamin, ndërsa Giovani Lo Celso dhe Dejan Kulusevski dy të tjerët.

Pas ndeshjes, më i përfoluri është gabimi i pabesueshëm i arbitrit Simon Hooper. Domethënë, ai bëri një gabim të rëndë dhe të pakuptueshëm në kohën shtesë në pjesën e dytë dhe e privoi shumë Manchester Cityn, dhe në një mënyrë të pazakontë – duke dhënë një faull për të.

Guardiola pas ndeshje ka thënë se nuk di se çfarë t’u thotë lojtarëve dhe tifozëve pas kësaj ndeshjeje.

“Kemi krijuar shumë raste, kemi qenë agresivë dhe të përqendruar gjatë gjithë ndeshjes”, deklaroi Guardiola, më pas u kthye në vendimin e gjyqtarit të diskutueshëm dhe ndikimin e tij në rezultatin përfundimtar.

“Futbolli ndonjëherë është si jeta, nuk merr gjithmonë atë që meriton. Edhe si lojtar i Johann Cruijff, mësova se nuk ka fat në futboll”.

“Haaland ishte i frustruar nga veprimi i fundit në të cilin Grealish gjeti veten dhe vendimin e arbitrit në të. Pas një ndeshje si kjo, çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve që na mbështetën gjatë gjithë lojës?”, shtoi më tej Guardiola.

Related posts

Atletico Madridi nuk përjashton largimin e yjeve të mëdhenj në verë

D V

Gravesen: Zidane më tha se janë vetëm tre skuadra që ai do të drejtonte

D V

Van Dijk po ‘çmendet’ nga dy bashkëlojtarët e Liverpoolit që vazhdojnë të tallen me të, duke ia përmendur fjalët e Messit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy