Agjencia Zhurnal.mk.

Grupi i ekspertëve Kinë-OBSh viziton qendrat për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve të Wuhan-it e provincës Hubei

Ekspertët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) dhe Kina vizituan të hënën Qendrën për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të qytetit Wuhan, si dhe Qendrën për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të provincës Hubei.

Grupi i përbashkët Kinë-OBSh vizitoi aty disa laboratorë, duke përfshirë një laborator të nivelit të tretë të biosigurisë dhe një laborator referues të gripit. Pjesëtarët e grupit gjithashtu këqyrën mostrat e të dhënat kërkimore të rasteve fillestare dhe biseduan me ekspertë të këtyre dy qendrave

Related posts

Çfarë parashikon amendamenti i ri i SHBA për ndarjen e informacionit rreth UFO-ve?

Xh M

Gjermania jep dritën e gjelbër për rregulloren e re të azilit

Xh M

Çfarë po ndodh në Uzbekistan? Shpërthim i fuqishëm në një magazinë, humb jetën 1 adoleshent, plagosen 162 të tjerë

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!