Agjencia Zhurnal.mk.

Grubi: Objekti i pishinës së vjetër në Saraj bëhet pronë shtetërore që t’i kthehet për shfrytëzim komunës

Shkup, 8 Nëntor – Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, njëherë edhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënije Ndërmjet Bashkësive ka njoftuar se Qeveria në seancën e 100-të ka miratuar informacionin për seancën e përbashkët qeveritare me Republikën e Shqipërisë më 14 Nëntor në Shkup;

 

Grubi ka shtuar gjithashtu se Qeveria ka vendosur që objekti i pishinës së vjetër në Qendrën Rekreative Sportive në Saraj të regjistrohet në pronësi të shtetit që pastaj i njëjti të mund të rikthehet për shfrytëzim nga ana e komunës së Sarajit.

Zëvendëskryeministri i parë njofton se Qeveria morri vendim për financim të aviokompanive të cilat do të vendosin linja me destinacione të reja.

Njoftimi i plotë:

Vazhdojmë me politika dhe masa pozitive për qytetarët.Nga seanca e 100-të e Qeverisë:👉miratuam Informacionin për…

Posted by Artan Grubi on Tuesday, November 8, 2022

Related posts

MSH: Janë rivaksinuar 43,6 për qind e qytetarëve të rritur në shtet

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

LSDM thotë se faturat mujore për qytetarët janë ulur për 4.000 denarë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More