Agjencia Zhurnal.mk.

Gruaja në Angli kthehet nga pushimet jashtë vendit, sheh se makina e saj kishte qindra kilometra më shumë se që e kishte lënë në aeroport

Një pushuese u kthye për të gjetur se makina që ajo la me një shërbim për klientë rreth aeroportit kishte qindra kilometra më shumë se që e kishte lënë.

 

Gruaja – emri i së cilës nuk është bërë i ditur – rezervoi një vend parkimi me një shërbim që ajo gabimisht mendoi se ishte e lidhur me Aeroportin e Mançesterit, përcjell Telegrafi.

Pasi kaloi ca kohë jashtë vendit, ajo u kthye për të gjetur qindra kilometra që nuk mund t’i kishte bërë, në matësin e saj të kilometrazhit.

Por kjo pushuese e pafat nuk ishte e para dhe ka pasur gjashtë raporte të veçanta për incidente të ngjashme që përfshijnë firma parkimi, raporton Liverpool Echo.

Këto kompani thuhet se pretendojnë se lidhen me qendrën e ngarkuar të transportit për të mashtruar klientët.

Policia Lokale e Macclesfield, tha: “Ne po shqyrtojmë këto raporte dhe hetimet tona janë në vazhdim. Ne po punojmë ngushtë me ekipin lokal të Standardeve Tregtare për të përcaktuar rrethanat e plota të asaj që ka ndodhur”. 

Related posts

Porsche 356 Coupe unik dhe i pazakontë del në ankand

D V

Volvo raporton shitjet më të mëdha të veturave ndonjëherë në gjysmën e parë të 2021

D V

Taksi japonez, shtrihuni dhe bëni “një sy gjumë”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More