Agjencia Zhurnal.mk.

Grida Duma dorëhiqet nga posti i nënkryetares së PD-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Grida Duma ka njoftuar sot dorëheqjen nga posti i nënkryetares së PD-së.

Në një njoftim në rrjetet sociale, Duma shkruan se nuk ka asnjë reflektim nga kreu i PD-së, Lulzim Basha për humbjen në zgjedhjet e fundit lokale dhe për këtë arsye kërkon vendimmarrje nga ana e strukturave më të larta të partisë.

“Partia Demokratike e Shqipërisë është në ditët më të vështira, traumat e humbjeve të njëpasnjëshme nuk po rikuperohen sepse Lulzim Basha i përdor dhe negocion që dështimet e Partisë Demokratike t’i kthehen në fitime të tij”, ka thënë Duma.

“Pasi shumica e grupit parlamentar i kërkoi me maturi politike të ndërmarrë akte të përgjegjshme dhe të kapë dorëheqjen, Lulzim Basha përdori një pakicë të zhgënjyesish për të goditur deputetë, më të votuarit dhe më përfaqësuesit e PD-së”, ka shtuar Duma.

Sipas Dumës, fakti që Basha nuk largohet edhe pasi shumica e grupit parlamentar i kërkoi dorëheqjen na kërkon të gjithëve vendimmarrje për shpëtimin e demokratëve të sakrifikuar një dekadë.

“Megjithëse, personalisht nuk kam asnjë përgjegjësi në vendimmarrje dhe ia kam shkruar e lënë të dokumentuara vendimet e dëmshme sot deklaroj që jap dorëheqjen si nënkryetare e PD-së, duke qenë ky vetëm një prej vendimeve të domosdoshme për demokratët”, thekson Duma.

“PD nuk mund të jetë humbëse se duhet që dështaku të fitojë e përfitojë!”, mbyllet postimi i Grida Dumës

Partia Demokratike e Shqipërisë është në ditët më të vështira, traumat e humbjeve të njëpasnjëshme nuk po rikuperohen…

Posted by Grida Duma on Wednesday, March 9, 2022

Related posts

Pamjet/ Moti i pazakontë përfshin vendin! Banorët heqin me lopata breshërin, dëmtohen të mbjellat

Xh M

Basha takohet me të rinjtë në Durrës: Kam platformën për PD e së ardhmes

Xh M

SPAK, pas ‘floririt të Metës’ mbyll dosjen e Berishës dhe Bodes që shitën HEC-et para largimit nga pushteti! Prokurori: S’ka korrupsion

Xh M