Agjencia Zhurnal.mk.

Greqia shpreh ngushëllime për tragjedinë në Tetovë

Shkup, 9 shtator – Ngushëllime për familjet e viktimave dhe solidaritet për njerëzit dhe qeverinë e Maqedonisë pas zjarrit të mbrëmshëm në spitalin modular në Tetovë, të shprehura përmes “Twitter” nga Ministria e Jashtme greke, tha korrespondenti i MIA -s nga Athina.

 

Mendimet tona janë me viktimat e zjarrit të tmerrshëm në njësinë spitalore në Tetovë dhe me të gjithë ata që janë prekur nga kjo tragjedi. Ne shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për familjet e viktimave dhe solidaritetin tonë me njerëzit dhe Qeverinë e Maqedonisë, ka shkruar Ministria e Punëve të Jashtme greke. / MPB

Related posts

Sot 26 viktima dhe 722 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

D V

Kovaçevski: Ende nuk është gati kabineti qeveritar, jam njeri me integritet

D V

DASH: BE-ja t’i nis negociatat edhe me RMV-në edhe me Shqipërinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More