Agjencia Zhurnal.mk.

Greqi – Kosovë: Fillon ndeshja, himni i Kosovës vërshëllehet nga i gjithë stadiumit

Kosova udhëton në Greqi për ndeshjen e katërt në kuadër të Grupit 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Ndeshja zhvillohet në Panthessaliko Stadium në Volos, Dardanët në këtë ndeshje kanë udhëtuar me shumë mungesa, por do të japin maksimumin të rikthehen me pikë të plota në Prishtinë.

Përfaqësuesja e Kosovës, ka humbur vetëm nga grekët në Nations League, ndërsa dy ndeshjet tjera i ka fituar, dhe në rast fitore sonte, do të ishte në “pole position” për të prekur Play Offin e Euro 2024, e cila mbahet në Gjermani.

Ndeshja ka filluar në Panthessaliko Stadium (Volos), me topin e parë janë skuadra vendase.

/Gazeta OLLE/

Related posts

Përfundon debati i sotëm për zgjedhjen e Qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut

Redaksia

Kërkohet heqja e nenit 12 nga propozim ligji për projektet infrastrukturore nga korridoret 8 dhe 10

Z.H

Shtyhen masat për të pavaksinuarit, për momentin ka 8281 raste aktive

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More