Agjencia Zhurnal.mk.

Grçeva: Opozita kishte rezultate të shkëlqyera në terren

Shkup, 15 nëntor – Ne kishim një natë të “Halloween” më 31 tetor. Kryeministri doli me vetëdije të plotë dhe na tha se po jep dorëheqje nga të dyja pozitat, por kjo nuk ndodhi, thotë kryetarja e “Zërit për Maqedoninë”, Sollza Grçeva për emisionin “Samo Vistina”.

 

Sipas saj, rezultoi se rezultati i opozitës në terren është i shkëlqyer, kjo u konfirmua edhe në Kuvend.

Qeveria nuk siguroi 61 deputetë për të mbetur legjitim. Situata është hap pas hapi, por jo në terren. Pushteti u fshi. Ajo ka bërë shumë gabime, për të cilat është dënuar edhe nga ana e saj”, tha Grçeva.

Related posts

Maqedoni, 125 fidanë për viktimat e aksidenteve rrugore

D V

(Foto) Dy deputetë të VMRO-së, të infektuar me Covid arritën me skafanderë në Kuvend

Z.H

Drian: Po u arrit marrëveshje mes Bullgarisë e RMV-së, Franca do të organizojë konferencë ndërqeveritare

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More