Agjencia Zhurnal.mk.

Gratë protestojnë kundër vendimit për targa |Foto

Nën moton “Nënat e Kosovës, kundër getos së Kurtit”, në Mitrovicën e veriut, sot pati protestë. Protestueset gra, rreth orës 15:00, bën një marsh, duke kundërshtuar vendimet e fundit të Qeverisë së Kosovës që ka të bëjë me targat e automjeteve.

 

Gratë protestuese  mbanin pankarta të shumta me mbishkrimin “Kurti, nuk të jap fëmijë” dhe “Nuk është modë, dua paqe”, “Nuk dua shtet tjetër, dua Serbinë time!” etj.

Kjo protestë është paralajmëruar një ditë më parë në një konferencë për media nga Gordana Saviq, shefe e shërbimit për promovimin e shëndetit dhe kërkimin shkencor në Qendrën Spitalore Klinike në Mitrovicën Veriore.

Related posts

Takimi i Kurtit me shefin e NATO-s, deklarata e Stoltenbergut për sigurinë dhe çështja e Asociacionit

Z.H

Serbët nisin barrikadimin në veri

Xh M

Ndalohet një punëtor i Komunës së Novobërdës, falsifikoi dokumentin për vijueshmëri në vendin e punës kur ishte jashtë shtetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More