Agjencia Zhurnal.mk.

Grabitje e armatosur në Mitrovicë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur sot në mesditë në Mitrovicë.

 

Policia ka thënë se rasti ka ndodhur në rrugën “Mbretëresha Teutë” në këtë komunë.

“Njësitë e policisë janë aktivizuar menjëherë për kërkimin e personit i cili është përshkruar nga punonjësit e institucionit ku është kryer grabitja. Sipas informatave, dyshohet se nën kërcënimin e armës personi i dyshuar ka grabitur një shumë të parave nga institucioni në fjalë dhe ka ikur në drejtim të panjohur”, thuhet në komunikatë.

Njoftimi i plotë:

Sot, me datë 18.11.2022 në ora 11:55, policia në Mitrovicë ka pranuar informatën se në një institucion mikrofinanciar në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’ në Mitrovicë është kryer një grabitje.

Njësitë e policisë janë aktivizuar menjëherë për kërkimin e personit i cili është përshkruar nga punonjësit e institucionit ku është kryer grabitja. Sipas informatave, dyshohet se nën kërcënimin e armës personi i dyshuar ka grabitur një shumë të parave nga institucioni në fjalë dhe ka ikur në drejtim të panjohur.

Njësitë përkatëse janë duke zhvilluar hetime në drejtim të identifikimit të personit te dyshuar dhe mbledhjen e provave relevante ne lidhje me kë rast.

Related posts

Haradinaj: Liburn Aliu është baba i korrupsionit – të tregojë argat i kujt është

D V

1 mijë e 197 raste të reja me Covid-19 për 24 orë në Kosovë

Xh M

Mehaj rikujton thënien të ish sekretares Albright për praninë e NATO-s në Kosovë

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More