Agjencia Zhurnal.mk.

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Manchester United në Ligën e Kampionëve thuhet se ‘nuk duhej të qëndronte’ për shkak të një rregulli pak të njohur.

Shpresat për kualifikimin në Ligën e Kampionëve të Djajve të Kuq morën një goditje të madhe të mërkurën pasi barazuan 3-3 me gjigantët turq në një garë magjepsëse.

Alejandro Garnacho hapi rezultatin për skuadrën e Erik ten Hag përpara se Bruno Fernandes të dyfishonte avantazhin e tyre me një goditje mahnitëse nga distanca.

Hakim Ziyech shpejt e dobësoi ‘shpirtin’ e Unitedit me një gol nga goditja e dënimit e cila mposhti Andre Onanën mes shtyllave.

Megjithatë, goli nuk duhet të ishte pranuar, sipas mediumit beIN Sports, i cili pretendon se të gjithë lojtarët sulmues duhet të qëndrojnë të paktën një metër larg nga muri derisa topi të jetë në lojë.

Galatasaray kishte dy lojtarë që rrinin afër murit dhe thuhet se ishin vetëm 61 centimetra larg, që do të thotë se goli i Ziyech duhej të anulohej.

Scott McTominay vazhdoi të rikthejë epërsinë e dyfishtë ​​të Unitedit në pjesën e dytë, vetëm që Ziyech mundi Onanën me një tjetër goditje dënimi.

Karem Akturkoglu më pas përfundoi rikthimin për të zhytur Djajtë e Kuq në ujëra të trazuar.

Por, nëse goli i parë i Ziyech do të ishte anuluar, ai do të kishte një ndikim të madh në pozicionin e United në Grupin A.

United tani duhet të mundë Bayern Munich në Old Trafford dhe të lutet që rezultatet e tjera të shkojnë në favor të tyre në mënyrë që të kenë një shans për të arritur në fazën eliminatore.

Related posts

Xavi përgjigjet rreth komentit racist ndaj Lamine Yamal

D V

Afrim GashiLegjenda e Liverpoolit thuajse u shkatërrua nga kokaina, historia e trishtë e Danny MurphyAfrim Gashi

D V

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy