Agjencia Zhurnal.mk.

Goditja e radhës nga Prishtina, pritet prezantimi i futbollistit maqedonas

Prishtina ka vazhduar të përforcohet edhe pas mbylljes së afatit kalimtar të janarit.

Në fakt klubi kryeqytetas ka marrë shërbimet e mbrojtësit maqedonas Aleksandar Ristevski.

Edhe pse afati kalimtar i janarit ka përfunduar, Prishtina e ka regjistruar në FFK ditën e fundit qendërmbrojtësin maqedonas.

Telegrafi merr vesh se Ristevski tanimë i është bashkuar që disa ditë Prishtinës dhe ka stërvitur me klubin bardhekaltër.

Prishtina pritet që ta zyrtarizojë maqedonasin gjatë 24 orëve të ardhshme.

29-vjeçari kryesisht ka luajtur në kampionatin maqedonas, derisa ka pasur një periudhë të shkurtër edhe në Shqipëri ku për gjashtë muaj ka veshur fanellën e Vllaznisë së Shkodrës.

Ristevski ka luajtur për Metalurg Skopje, FK Skopje, Carev Dvor, Pobeda Prilep, Pelister Bitola, Renova, Struga dhe së fundmi Rabotnicki.

Related posts

Komitova: Zjarri në autobusin është shumë i çuditshëm, është përhapur shumë shpejtë

D V

Konferencë shtypi e KSHPK (drejtpërdrejtë)

D V

78% e të hospitalizuarve me Covid janë të pavaksinuar

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More