Agjencia Zhurnal.mk.

Gjysmë vjetori i dytë i vitit shkollor fillon më 23 janar

Shkup, 10 janar – Në vend të datës 18 janar, gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor 2022/2023 do të fillojë më 23 janar (e hënë) me prani fizike për të gjithë nxënësit.

Qeveria e shqyrtoi dhe e miratoi këtë propozim të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës sot në seancën e 118-të të rregullt.

“Në sqarimin e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës thuhet se pushimi dimëror po zgjatet për shkak të kursimit të ngrohjes dhe mbrojtjes së shëndetit të nxënësve”, njofton shërbimi për shtyp qeveritar.

Related posts

Gërkovska: Pjekuri demokratike në periudhën zgjedhore dhe të dimë të dallojmë aktivitetet partiake dhe shtetërore

Xh M

Skandali në Onkologji huton qytetarët  – S’ka detaje nga Prokuroria për hetimet

Xh M

Mariçiq: Jo ndryshime ligjore, por nevojitet dinamikë ku i gjithë procesi për dhënien e pasaportave do të përfundonte këtë verë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy