Agjencia Zhurnal.mk.

Gjykata la në burg Belerin, zyrtari i Berishës thirrje publike: Greqia të bllokojë emigrantët shqiptarë!!!

Gjykata e Posaçme refuzoi sot sërish lirimin nga burgu të Fredi Belerit, kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë, i arrestuar dy ditë para zgjedhjeve për blerje votash dhe korrupsion.

Mes atyre që nuk janë dakord me këtë vendim të drejtësisë, është edhe një zyrtar i Partisë Demokratike Dega Greqi, Paulin Dardha.

Në një koment në Facebook në postimin ku ne raportonim vendimin e gjyakatës për Belerin, zyrtari i PD-së në emigracion sugjeron që “Greqia duhet të marrë masa ndëshkuese deri në bllokimin e emigrantëve në hyrje-dalje“.

Në mbështetje të Belerit ka dalë dhe Sali Berisha e grupimi i tij në PD.

Ndësa një ditë më parë deputeti demokrat Kreshnik Çollaku kritikoi mbrojtjen që po i bëhet Belerit, të cilin ai e etiketoi si një “ushtar të të ashtuquajturit Vorio Epir”.

Related posts

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

Xh M

Atentati ndaj Martin Bardhi, “Në Shënjestër” zbardh dosjen

Xh M

Greqia paralajmëron sërish Shqipërinë, Athina letër BE: Pa u zgjidhur çështja e Belerit, nuk ka pajtim për hapjen e negociatave

Xh M