Agjencia Zhurnal.mk.

Gjykata e Prishtinës merr vendim për djalin e kryetarit të Junikut, Agron Kuçit

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Flamur Kuçit, djalit të kryetarit të Junikut, Agron Kuçit.

 

Lajmin për Sinjaline ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Mirlinda Gashi.

“Referuar pyetjes tuaj, mund të ju konfirmoj që të njëjtit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh”, tha Gashi. Kjo masë do t’i llogaritet deri më 30 nëntor.

Nga burimet është mësuar se i njëjti dyshohet se në bashkëkryerje me zyrtaren e komunës së Junikut, Blerina Sallaj dhe aktivistë të tjerë të AAK-së kanë përgatitur materialin e sekuestruar nga Policia, që kishte destinacion diasporën.

Related posts

Bugajski thotë se Dodikut duhet treguar se kush është më i forti, kërkon mbështetje për ushtrinë e Kosovës për anëtarësim në NATO

D V

Mërgimtarët në Kosovë – gjatë gushtit erdhën mbi 380 mijë udhëtarë

D V

Në QKUK dhe në spitalet e tjera aktualisht janë duke u trajtuar 60 pacientë me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More