Agjencia Zhurnal.mk.

Gjobiten 191 shoferë në Shkup, 49 për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 29 Qershor – Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 191 gjoba për shkelje të rregullave më trafik.

Sipas njoftimit të MPB-së 49 gjoba u shqiptuan për tejkalim të shpejtësisë, 22 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 gjoba iu shqiptuan këmbësorëve.

Janë shqiptuar dhe 9 masa për përdorim të telefonit, 18 gjoba iu shqiptuan motoçiklistëve, 12 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara dhe katër masa të tjera për kalim në të kuqe në semaforë.

Related posts

Shënimi i 10 Marsit – Ditës botërore të veshkave

Redaksia

Osmani: Zgjerimi i BE-së të përshpejtohet në emër të sigurisë

Z.H

Votojnë të sëmurët, të pafuqishmit dhe personat pozitiv me kovid-19 në Strugë dhe Vevçan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More