Agjencia Zhurnal.mk.

Gjobiten 158 shoferë në Shkup

Ministria e Brendshme dje ka vazhduar me intensifikimin e kontrolleve në fushën e trafikut.

 

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 158 masa.

“30 sanksione për tejkalim të shpejtësisë, nëntë masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, 8 sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit, pesë masa për drejtim të automjeteve me defekte teknike dhe të paregjistruara.

Janë vendosur 18 masa për përdorimin e celularit, 10 sanksione për mospërdorim të rripit të sigurimit, 8 masa për mospërdorim të këmbësorëve, 37 për parkim të paligjshëm”, thonë nga MPB.

Nga MPB thonë se aksionet e intensifikuara të kontrolleve do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Related posts

Babai shqiptar dyshohet se vrau dy djemtë e tij, plagosi gruan, e më pas bëri vetvrasje në Gjermani

D V

Shkup: Një vit burg për 48 vjeçarin për shkak peshkimit pa leje

D V

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More