Agjencia Zhurnal.mk.

Gjoba për 68 shoferë në Shkup, 39 për parkim të parregullt

Ministria për Punë të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme (14.10.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik.

 

Nga MPB thonë se vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar 68 gjoba, prej të cilave 12 pa patentë shoferi, 5 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 3 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 39 për parkim të parregullt.

MPB kërkon nga qytetarët që të jenë të vëmendshëm gjatë drejtimit të makinave dhe t’i respektojnë rregullat e komunikacionit, në mënyrë që të kontribuojnë për rrugë më të sigurta.

Related posts

“Izolohet” vetura e ish-kryetares së Këshillit të Shkupit

Z H

Vdes nëna e Kadri Veselit

Z H

Vdes një grua në institutin special në Shtime

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More