Agjencia Zhurnal.mk.

Gjithsej 138 gjoba në komunikacion në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

 

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 138 masa, prej të cilave 36 janë për tejkalim shpejtësie, 9 për vozitje pa leje, gjashtë për mosregjistrim të automjetit dhe dy për kalim në të kuqe”, thonë nga SPB Shkup.

Ata shtojnë se po ashtu janë gjobitur gjashtë persona për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 10 për vozitje nën ndikimin e alkoolit dhe 46 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Related posts

Arrestohet një person nga Shkupi për përdorim të armës

D V

SPAK operacion anti-drogë në disa qytete

D V

Prezantohet rrejshëm si person zyrtar dhe ngacmon seksualisht një femër, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More