Agjencia Zhurnal.mk.

Gjilani mposhtet me rezultat minimal nga skuadra e madhe turke

SC Gjilani ka zhvilluar sot miqësoren e fundit në Turqi, atje ku po përgatitet për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar.

Gjilanasit janë mposhtur me rezultat minimal, 1-0, nga skuadra e madhe turke, Gazientep FK, shkruan Gazeta Olle.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, teksa golin e vetëm dhe të fitores për turqit e realizoi Joao Figueiredo, në minutën e 48-të.

Kuqebardhët startuan ndeshjen me këtë 11-she: Enea Koliçi, Tomislav Sorsa, Muhamed Useini, Arbër Prekazi, Armend Halili, Yll Hoxha, Besar Musolli, Albert Dabiqaj, Agustin Torassa, Gerhard Progni, Blerim Krasniqi.

Gjilani e ka shijuar në maksimum këtë fazë përgatitore, dhe tashmë do të rikthehet në Kosovë, ku do të ketë punë mjaft të vështirë në rrugëtimin drejt titullit të kampionit në këtë edicion.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Batatina pas fitores së thellë ndaj Ulpianës: Në pjesën e parë ka përfunduar gjithçka për ne

Redaksia

Popullata plaket, punëtorët ikin jashtë

Xh M

Në korrik tre të rinjë u infektuan me HIV, që të tre janë biseksualë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More