Agjencia Zhurnal.mk.

Gjilani mbyll fazën e parë përgatitore, njofton se futbollisti i rëndësishëm ka pësuar frakturë në dorë

Skuadra e Munishit është rikthyer në shtëpi pas qëndrimit dhjetë ditor në Mavrovë, shkruan Gazeta Olle.

“Skuadra mbylli një cikël të rëndësishëm të përgatitjeve, duke inkorporuar në lojë edhe ardhjet e reja të afatit kalimtar të verës”, thuhet në njoftimin e SC Gjilani.

Kuqebardhët zhvilluan një ndeshje miqësore të vetme gjatë qëndrimit në Mavrovë, atë ndaj Renovës të cilën e humbën me rezultat 2-1.

Gjilani gjithashtu njofton se në miqësoren ndaj Renovës ka pësuar frakturë në dorë, futbollisti Oltion Rapa.

“Oltion Rapa pësoi frakturë në dorën e djathtë dhe tashmë ndodhet në fazën e rehabilitimit. Gjendja e futbollistit është e mirë dhe stabile, ndërkohë që pritet t’u nënshtrohet edhe kontrolleve të tjera mjekësore për të mësuar më shumë rreth rikthimit të tij në fushën e lojës”, thuhet në njoftimin e SC Gjilanit.

/Gazeta Olle/ 

 

Related posts

Banorët e Haraçinës sërish në errësirë: Na janë prishur ushqimet në frigorifer

Xh M

Osmani: E ndjekim situatën me qytetarët tanë në Ukrainë, dy familje kanë kërkuar ndihmë

Z.H

Jakimovski: Rusia nuk është kundër anëtarësimit të Ukrainës në BE

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More