Agjencia Zhurnal.mk.

Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore me klube të njohura

Gjilani po vazhdon fazën përgatitore në Turqi, ku ka aranzhuar deri më tani katër ndeshje miqësore.

Kampioni vjeshtor do të luajë ndeshjen e parë më 21 janar ndaj Yverdon-Sport FC.

Pas dy ditësh më 23 janar, kundërshtar I radhës për Gjilanin do të jetë FC Chayka Peschanokopskoye, shkruan Gazeta Olle.   

Dy ndeshjet e fundit janë kundër dy emrave të njohur si FC Shakhter Karagandy nga Kazakistan me 2 janar dhe Gaziantep më 29 janar.

Gjilani po mbush bateritë që të vazhdojë luftën në Superligë në shkurt. /GazetaOlle/

Related posts

Çavushoglu: Po bëjmë gjithçka për nevojat për gaz në vendet ballkanike, lufta na mësoi të bashkëpunojmë

Z.H

Zbardhet agjenda/ Nesër mbledhje e përbashkët me qeverinë shqiptare dhe takim Kovaçevski – Rama

Xh M

Koxhobashev : Ndryshimet ligjore për ndalimin e emërtimit të shoqatave me emra fashistësh, hap anti-evropian

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More