Agjencia Zhurnal.mk.

Gjilani – Drita, formacionet zyrtare

Gjilani dhe Drita përballen në derbin ‘El Anamorava’ në kuadër të xhiros së 16-të në Albi Mall Superligë.

 

Dy skuadrat janë në pjesën e epërme të tabelës, me Gjilanin që zë vendin e katërt në kampionat me Gjilanin që zë vendin e katërt në tabelë me 23 pikë dhe Dritën që është lider me 31 sosh.

Vendasit synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive ku në tre sfidat e fundit nuk dinë për humbje.

Në anën tjetër Drita që ka marrë vetëm një pikë në dy sfidat e radhës kërkon të rikthehet te fitorja.

Ndeshjen në fazën e parë e kishte fituar Drita me rezultat 4-1 dhe kuqebardhët synojnë hakmarrjen.

Gjilani: Koliçi, Beqja, Jashari, Krivanjeva, Halili, Musolli, Dabiqaj, Ramadani, Zabërgja, Solomon, Zeka.

Drita: Maloku, B. Krasniqi, Limani, Vitija, Blakçori, Jashari, Broja, Baftiu, Ajzeraj, Simonovski, Kryeziu.

Related posts

Rikthimi i Pogbas te Juventusi është pothuajse i kryer, zbulohet edhe paga e francezit

D V

Spektakël në Staples Center, Lakers mposhtin Miamin pas vazhdimeve

D V

Zyrtare: Lenjani transferohet në Umranyespor

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More