Agjencia Zhurnal.mk.

Gjermarkaj: Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe PD

Deputeti demokrat Agron Gjermarkaj e ka cilësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për të përjashtuar Sali Berishën nga grupi parlamentar, si të vetmen mundësi për Bashën dhe PD-në.Gjekmarkaj deklaroi për gazetarët në dalje nga selia blu, se Berisha është personalitet i madh politik dhe beteja për statut nuk është e kalibrit të tij.

“Nuk ishte vendim i gabuar apo i padrejtë. Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe PD. Ishte shtegu i vetëm për të kaluar.në e kam thënë që Sali Berisha është personalitet i madh politik. Beteja për statut që mund të bëjë Berisha nuk janë të kalibrit të tij, janë beteja të vogla”, u shpreh ai.

Related posts

Bordi i Transparancës në Shqipëri del me vendim të ri, ulet lehtë çmimi i naftës

D V

Zjarr në një banesë në Kamëz/ Ka vetëm dëme materiale

Xh M

Krahas samitit, opozita proteston në Tiranë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More