Agjencia Zhurnal.mk.

Gjermania trajnon policinë ushtarake të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se policia ushtarake gjermane e ka trajnuar policinë ushtarake të FSK-së në shkathtësitë e mbrojtje së afërt.

“Trajnimi njëjavor i ka mundësuar policëve tanë ushtarak që të ngritin nivelin e përgatitjes në taktikat dhe teknikat e mbrojtjes së afërt të personave shumë të rëndësishëm (VIP)”.

“Ky trajnim u realizua në vazhdën e partneritetit të ngushtë dhe planit të bashkëpunimin bilateral ushtarak në mes forcave të dy vendeve tona”.

“Mirënjohje dhe falënderim i thellë për Ministrinë e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura të Gjermanisë për gjithë mbështetjen e madhe në ngritjen dhe zhvillimin e aftësive dhe kapaciteteve operacionale të FSK-së”,ka shkruar Mehaj. /

Related posts

Kërkesat e shumta për dokumente personale, MPB zgjat orarin për ofrimin e shërbimeve – do të punohet edhe të shtunave

D V

Sulmi në Banjskë, edhe dy muaj paraburgim ndaj tre serbëve të dyshuar

D V

Gashi: Raporti i DASh-it duhet të diskutohet në Kuvend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky