Agjencia Zhurnal.mk.

Gjermania me rekord infektimesh në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në Gjermani paraqitet alarmante.Vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 39, 676 raste të reja të infektimeve.
Ndërsa 236 persona kanë humbur jetën.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se incidenca javore për 100 mijë banorë u rrit në 232,1.Sakaq ekspertët shprehen të shqetësuar sepse nëse situata nuk do të ndryshojë, atëherë vendi mund të përballet me 100, 000 viktima të tjera.

Related posts

Eurofighters gjerman nuk e lejojnë aeroplanin spiun rus të shkel hapësirën ajrore të Gjermanisë

Xh M

Shkencëtarët amerikanë konfirmojnë përparimin më të madh shkencor për energjinë e pastër

Xh M

Multipolarizimi dhe demokratizmi i marrëdhënieve ndërkombëtare pasqyrojnë prirjen e kohës

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More