Agjencia Zhurnal.mk.

Gjendja sot nëpër pikat kufitare të Maqedonisë së Veriut

Shkup, 24 korrik – Në pikat kufitare të vendit vazhdon fluksi i madh i makinave, por situata më e ngarkuar është në vendkalimet Tabanoc me Serbinë dhe Bogorodicë me Greqinë.

 

Sipas njoftimit të Auto Moto Lidhjes së Maqedonisë, në vendkalimet Bogorodicë dhe Tabanoc pritjet janë deri në 45 minuta. Por nga ana tjetër, shumë qytetarë janë ankuar përmes rrjeteve sociale edhe për pritje më të gjata. Në pikat e tjera sidomos Bllacë dhe Qafë Thanë nuk ka pritje të mëdha, por fundjavat pritet të shkaktojnë fluks më të madh.

Related posts

Rrëshqitjet e dheut e pengojnë komunikacionin në magjistralen A3 nga Dellçeva drejt Makedonska Kamenicës

D V

Sadiki: U Tradhtova nga partia, Thaçi më shiti shumë lirë

Z H

ASH reagon lidhur me problemet e regjistrimit në terren dhe shumë qytetarë që nuk janë regjistruar ende

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More