Agjencia Zhurnal.mk.

Gjendja momentale e rrugëve dhe njoftim ku duhet të keni kujdes për ngasje të veturës

Shkup, 7 nëntor – Komunikacioni në rrugët shtetërore po lëvizë pa pengesa dhe në rrugë të thata. Intensiteti jashtë hapësirave të qytetit është mesatar ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka kolona as për hyrje as për dalje, informon Zhurnal.

 

LAMM këshillon të mos tejkalohet shpejtësia e lëvizjes, të respektohen shenjat e komunikacionit dhe të ngasni me kujdes veturën tuaj, veçanërisht në rrugët e pjerta ku ka rrezik për rrëshqitje të dheut. Kujdesi më i madh duhet të jetë në rrugët Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.//Zhurnal.mk

Related posts

Turistët serbë shfrytëzuan 84.000 kartela falas për taksën rrugore

Z H

Visar Ganiu u garanton banorëve të Seravës: 2mln euro investime në modernizimin e infrastrukturës nëntokësore

Redaksia

AMS: Një shtëpinë Maqedoni është siguruar në shumë 3.2 milionë euro

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More