Agjencia Zhurnal.mk.

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Shkup, 29 dhjetor – Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa pengesa, kryesisht nëpër rrugë të lagështa.

 

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar, ndërsa në vendkalimet kufitare të Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Related posts

Maqedoni, 13.166 raste aktive me coronavirus dhe 6.214 viktima

D V

Konferencë rajonale për “Kthim efikas të pronës në pajtim me standardet evropiane”

Z H

Disa lagje në Shkup nesër nuk do të kenë energji elektrike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More