Agjencia Zhurnal.mk.

Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Shkup, 10 tetor –  Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa pengesa, në rrugë të lagështa.

 

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatar, ndërsa në vendkalimet kufitare të Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Related posts

Për 24 orë dozën e parë të vaksinës e kanë pranuar rreth 1% e popullsisë!

D V

Këshilli Nacional për Eurointegrime debatoi për Raportin e KE-së për vendin për vitin 2021

Z H

Filloi votimi në Kumanovë dhe Nagoriçan të Vjetër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More