Agjencia Zhurnal.mk.

Gjendet një granat e pashpërthyer në Prilep, daton nga Lufta e Parë Botërore

Shkup, 7 shkurt – Një granat e pashpërthyer e artilerisë nga Lufta e Parë Botërore është gjetur në rajonin e Prilepit, në lokalitetin “Peshterica”, rasti dje është raportuar në policinë e Prilepit.

Siç njoftojnë nga SPB Manastir, Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim ka larguar në mënyrë të sigurt granatën dhe është dërguar për procedurë të mëtutjeshme dhe është konstatuar se bëhet fjalë për një granatë artilerie 75 mm që daton nga Lufta e Parë Botërore.

Brenda pak pak ditësh kjo është gjetja e dytë e një granate të pashpërthyer që daton nga Lufta e Parë Botërore. E para është gjetur në afërsi të fshatit Prisad të Prilepit.

Related posts

Komuna e Gostivarit: Mungojnë mbi 25 mijë tekste mësimore për nxënësit

Z.H

Deri në ora 15 dalja në Qendër Zhupë është 1706 votues ose 24.11%

Xh M

Dimitrievski: Në zgjedhjet e ardhshme qytetarët në Kumanovë do të fitojnë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More