Agjencia Zhurnal.mk.

Gjendet fosili më i madh ujor në Britaninë e Madhe

Fosili më i madh ndonjëherë i një zvarraniku është gjetur në Britaninë e Madhe, respektivisht në Rutland Water.
Ai ka gjatësi rreth 30 metra dhe është i vjetër 180 milionë vjet, bëjnë të ditur arkeologët. Zvarraniku i quajtur Ichthyosaurs ishte ujor, me dhëmbë dhe sy të mëdhenj.

 

“Pavarësisht nga fosilet e shumta të gjetura në Britani, është mbresëlënëse të thuhet se skeleti më i madh i Ichthyosaurs u gjet këtu”, deklaruar paleontologia Dean Lomax

Related posts

COVID-19 në Greqi, autoritetet vendosin shtetrrethim në ishullin e Mykonos

R Zh

Të martuar për tre ditë, burri në Itali sulmon gruan e tij – sherri filloi rreth ndarjes së shpenzimeve rreth dasmës

D V

Eksperti amerikan për kibernetikë: Kina do të dominojë inteligjencën artificiale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More