Agjencia Zhurnal.mk.

Gjenden 10 emigrantë në Demir Kapi

Shkup, 10 tetor – Siç tha sot për MIA-n, zëdhënësi i SPB Veles, Verolub Dodevski tha se mbrëmë janë gjetur 10 emigrantë në Demir Kapi, ndërsa shoferi i cili i ka transportuar është arraatisur.

 

Mbrëmë rreth orës 23:20 në Gradsko në drejtim të Gjevgjelisë, zyrtarët policorë kanë ndaluar automjetin “audi”, me tabela të Shkupit, ndërsa tuomjeti nuk është ndaluar, por ka rritur shpejtësinë.

Automjeti ka goditur automje, ndërsa shoferi është arratisur, kurse në automjet janë gjetur 10 emigrantë nga India, të cilët më vonë janë bartur në Qendrën transitore në për emigrantë në Gjevgjeli.

Këqyerjen e vendit të ngjarjes e ka kryer ekipi i policië në Negotinë dhe prokurori publik.

“Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të parashtrohet parashtresë adekuate”, tha Dodevski.

Related posts

Hapet Qendra e parë nacionale për mbështetje të ndërmarrjeve sociale

Z H

Dogana konfiskoi 1000 teste antigjen të padeklaruara për Kovid-19

Redaksia

A po del Danella një “karamelë” e hidhur për shqiptarët?

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More