Agjencia Zhurnal.mk.

Gjatë 24 orëve të fundit 389 raste të reje me Kovid-19, 308 të shëruar dhe 18 të vdekur

Shkup, 21 nëntor – Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.633 teste dhe janë regjistruar 389 raste të reje me Kovid-19, 308 të shëruar dhe 18 të vdekur, njofton Ministria e Shëndetësisë.

 

Nga 389 rastet e reja me Kovid-19, në Shkup janë 179, Manastir – 33, Shtip – 25, Kumanovë – 20, Prilep – 17, Ohër – 15, Kavadar dhe Strumicë – 14, Koçan dhe Gjevgjeli – 11, Strugë – 7, Tetovë dhe Veles – nga 6, Negotinë dhe Demir Hisar – nga 4, Kërçovë, Sveti Nikollë, Resnjë dhe Dellçevë – nga 3, Kriva Pallankë, Radovish, Vinicë, Probishtip dhe Kratovë – nga 2, Demir Kapi – 1.

Janë regjistruar 317 të shëruar nga: Shkupi – 126, Prilepi – 42, Strumica – 26, Manastiri – 23, Kumanova dhe Koçani – 21, Negotina – 8, Probishtipi – 7, Kavadari dhe Dibra – nga 6, Ohri, Demir Hisari, Dellçeva, Vinica dhe Pehçeva – nga 3, Vallandova dhe Bogdanci – nga 2, Tetova, Kërçova dhe Kriva Pallanka – nga 1.Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 18 të vdekur: 7 të vdekur nga Shkupi (92, 90, 88, 76, 72, 70 dhe 35 vjet), 2 të vdekur nga Vallandova (70 dhe 64 vjet), Kavadari (74 dhe71), Kriva Pallanka (88 dhe 78) dhe nga një të vdekur nga Kumanova (62), Strumica (78), Sveti Nikolla (86), Velesi (66) dhe Tetova (49). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.

Janë kryer 2.633 teste përmes: ISHP-178, QSHP Shkup-36, QSHP Manastir-80, QSHP Prilep-48, QSHP Tetovë-27, QSHP Kumanovë-47, Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile-0, Mjekësi Ligjore-0, laboratori i spitalit Kozle -0, KU Pulmologji me alergologji -0, SPQ 8 Shtatori-0, Instituti i Mikrobiologjisë -295, Zhan Mitrev (Filipi i Dytë) -51, Avicenna-96, Biotek-172, Sistina-33, laboratori Laor-139, Sinlab-3, Remedika-0, Fertiliti-43, Genea-8, Nicob Lab-181, VFV Medical-29, Eli Medica-25, Royal Medica-14, Spectra-MM-8, Rapid Lab – 5 , Zhan Mitrev Strumicë – 0, ISHP dhe ISHP (test i shpejtë) – gjithsej 1.115.

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.449.036 teste për Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 212.220, numri i të shëruarve është 196.249, numri i të vdekurve është 7.436, ndërsa numri i rasteve aktive është 8.535.

Related posts

Nuredini dhe Sahakjan në takim për projektin për përmirësim të rezistencës ndaj përmbytjeve në rajonin e Pollogut

D V

Pa ujë nesër do të jetë fshati Bojanë në Saraj

D V

Planifikohen ndryshime në programin për mbrojtje shëndetësore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More