Agjencia Zhurnal.mk.

Gianni Infantino vjen sot në Kosovë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, do ta vizitojë sot Kosovën.

Ardhja e kreut të shtëpisë më të madhe të futbollit u paralajmërua dje, teksa i njëjti gjatë së enjtes ishte në Shqipëri.

Lajmin për ardhjen e tij e ka bërë të ditur vetë Federata e Futbollit e Kosovës, ku, ndër të tjera, ka thënë se Infantino, pos përfaqësuesve të FFK-së, do t’i takojë edhe krerët e shtetit.

Kjo është vizita e parë e tij në Kosovë. 

Related posts

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Destan Adili shënon gol dhe nuk lejon humbje nga Malta

A.S.

Marotta: Qëndrueshmëria është më e rëndësishme se rezultatet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More