Agjencia Zhurnal.mk.

Gërvalla takohet në Berlin me deputetin e Bundestagut

Deputeti i Bundestagut nga radhët e CDU-së, Knut Abraham, është takuar me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, në Berlin.

Për takimin ka njoftuar vetë Abraham me anë të një postimi në ‘Twitter’, duke shtuar se në takim u diskutua, ndër të tjera, edhe për marrëdhëniet Kosovë-Gjermani.

“Pata mundësinë të diskutojë në detaje me Zëvendëskryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, lidhur me situatën në Ballkan, perspektivat konkrete Europiane dhe marrëdhëniet mes dy vendeve”, thuhet në postim.

Related posts

Kosova dhe Serbia diskutojnë marrëveshjet e deritanishme më 16 nëntor në Bruksel

D V

Pse nuk ka mobilizim në mbrojtje të shtetit?

Xh M

Fillon viti i ri akademik, Universitetit të Prishtinës i bashkohen mbi 4 mijë studentë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More